Emil

Cześć! Nazywam się Emil Bajer i zajmuję się wykonywaniem tatuażu realistycznego w naszym studiu. Moje zamiłowanie do rysunku i malarstwa rozpoczęło się już w szkole podstawowej. Pamiętam, że codziennie zabierałem ze sobą blok rysunkowy i ołówki aby na przerwach ćwiczyć swój plastyczny warsztat. Po szkole podstawowej nie związałem się jednak ze szkołą plastyczną. Ukończyłem liceum ogólnokształcące, ale już w trakcie jego trwania wiedziałem, że potrzebuję zajęcia gwarantującego mi twórczą wolność. W wieku 16 lat zrobiłem sobie pierwszy rysunek na moim ciele, doświadczenie to było tak silne, że wiedziałem od pierwszego wkłucia igły, czym chcę się zajmować przez resztę życia. Zacząłem stawiać swoje pierwsze kroki w jednym z koszalińskich studiów tatuażu, jednocześnie podejmując naukę w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Koszalińskiej.

Na studiach poznawałem nowe techniki malarskie i rysunkowe czy zasady, którymi rządzi się kompozycja. Podczas pracy nad podstawami tatuażu, udało mi się ukończyć studia z wynikiem bardzo dobrym. W 2014 roku rozpocząłem pracę w Salonie tatuażu Krokodyl w Koszalinie, gdzie dzięki Andrzejowi rozwinąłem swoje skrzydła jako tatuażysta.

W 2016 roku podjąłem decyzję o otwarciu swojego własnego studia tatuażu. Moim celem jest stworzenie miejsca przyjaznego, do którego aż chce się wracać, miejsca, w którym spełniają się marzenia o niepowtarzalnym, indywidualnym wzorze, zdobiącym ciało przez całe życie.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA (konwencje ogólnopolskie oraz międzynarodowe):

– „najlepszy tatuaż drugiego dnia konwentu” – III miejsce (Tattoo Konwent Gdańsk 2015)

– „najlepszy tatuaż duży czarno-szary” – I miejsce (Tattoo Konwent Gdańsk 2016)

– „najlepszy tatuaż mały czarno-szary” – II miejsce (Tattoo Konwent Gdańsk 2017)

– „najlepszy tatuaż realistyczny” – III miejsce (Tattoo Konwent Gdańsk 2017)

– „najlepszy tatuaż pierwszego dnia konwentu” – III miejsce (Tattoo Konwent Gdańsk 2017)

– „najlepszy tatuaż realistyczny” – II miejsce (Tattoo Konwent Gdańsk 2018)

– „najlepszy tatuaż duży czarno-szary” – II miejsce (Tattoo Konwent Gdańsk 2018)

– „najlepszy tatuaż mały czarno-szary” – wyróżnienie (Tattoo Konwent Gdańsk 2018)

– „najlepszy tatuaż niedzieli/best of sunday” – III miejsce (Warsaw Tattoo Convention 2018)

– „najlepszy tatuaż realistyczny” – II miejsce (Tattoo Konwent Gdańsk 2019)